LEGEND


Legende on erinevaid ja õige tõde jääb aegade hämarusse, kuid kõige tõenäolisem on, et vennad Jaak ja Juhan Grossid, töötades möödunud sajandi 70-80-datel aastatel Moskvas iluuisutamise treeneritena, hakkasid keeruliste hüpete treenimisel julgestusena kasutama senituntud  nn. “õngeridvaga” paralleelselt omaleiutatud süsteemi, mille nimetasid “Grossi trenažööriks”. Ehk oli see ka vendade hoolitsus noorema õe Tiina eest, kes oli treeningul kukkudes murdnud jalaluu.


FLYGROSSINGU SÜND


Aja möödudes, eelmise sajandi lõpuaastatel, mõistis Tiina Gross, et “Grossi trenažööri” tegelikud piirid on veel saavutamata – trenažöör võimaldas  liikumist vaid  üles-alla ja pöörlemisest püstiteljel. Inimesed on alati unistanud lendamisest ja püüelnud kõrgustesse. See, mis puudud vendade Jaagu ja Juhani leiutises , lisas üle kolme-kümne aastase tsirkuse ja showartisti lavakogemusega Tiina ja sündiski 1999.aastal“Grossing” , millest omakorda arenes 2004.aastaks “Flygrossing”, kus on nii lendu kui  ka kõrgust.


KAKS VENDA JA ÕDE


Nii saigi perekond Grossidest alguse 20.sajandi üks geniaalsemaid leiutisi, mis on nii treeningvahend, raviaparaat kui ja ülieffektne lisand showprogrammides.

Praeguseks on Grossid leidnud igaüks omad liistud:

Jaagu “Grossingu trenažöörsüsteem” on asendamatu iluuisutajate treeningvahend ja ilmselt vahend, mis avas tee 4-kordsete hüpeteni.

Juhani “Grossi Trenažöör” ja selle kasutamise metoodika on kaasaegses meditsiinis kõrgelt tunnustatud taastusravis ja puuetega inimeste rehabilitatsioonis. Venemaal on Juhanil üldriikliku programmi raames ligi 400 taastusravikeskust sisustatud “Grossi trenažööriga. Lisaks Venemaale on Juhani trenažöör kasutusel Valgevenes, Ukrainas, Poolas, Horvaatias ja Tadžikistanis.

Eestis on “Grossi trenažööre" Tallinnas kolmes keskuses, Pärnus kahes keskuses, Kuressaares, Viljandis ja Ääsmäel.

Tiina leiutatud  “Grossing” ja sellest arenenud “Flygrossing” on esialgu ammendamatute võimalustega.


LAI KASUTAJATERING


Praegu kasutavad tavainimesed seda kehaliste võimete arendamiseks,”rannafiguuri “ saavutamiseks ja vabaaja sisustamiseks. Ärksa vaimuga sportlased leiavad “Flygrossingust” abi oma ala tehnika parandamisel ja spetsiifiliste harjutustega kehaliste võimete arendamisel. Nii on on ujujad treeninud stardihüpet, ”Flygrossingust” on  tuge saanud Eesti naiste rekordiomanik teivashüppes, suve-treeningu monotoonsust on käisid leevendamas Eesti naiste suusakoondis. “Flygrossingu” vajadust on peale proovimist tunnustanud ka mägironijad, suusahüppajad, batuudihüppajad, mootorratturid, sõjaväelased, politsei ja ka… baleriinid.

“Flygrossing” on suur abi ja võimalus liikumispuuetega inimestele, kellele see võib olla võimaluseks  esimest korda elus seista oma jalgadel teiste abita ja kukkumiskartuseta. Olenevalt puude raskusest ja veelgi rohkem tahtmise visadusest, on perspektiiv tulevikus “Flygrossingu” abita iseseisvalt seista ja ehk ka samme sättida.Kergemate kehaliste puuete puhul on meil toredaid kordaminekuid.

Showprogrammid alles hakkavad “Flygrossingut” avastama. Seni on “Flygrossingu” leidnud Eesti- ja Soome teatrid, balletiartistid, varieteeprogrammid, showprogrammid, promoüritused. “Flygrossingut” on showprogrammides nähtud Eestis, Soomes, Venemaal, Kanadas,Hollandis,Ungaris,Norras.

Lähiaastatel saame “Flygrossingust” rääkida ka kui spordialast.

Voog. Tee ise koduleht!